گل همیشه بهار calendula officinalis  به خانواده Asteraceae تعلق دارد  و احتمالا بومی نواحی جنوبی اروپا هستند . گل همیشه بهار گیاهی چند ساله علفی با عمری کوتاه مدت است که حداکثر و البته در مناطقی که سرمای زمستان آنها را از بین نیم برد حدود 80 سانتیمتر ارتفاع می یابند . برگها 17-5 سانتیمتر طول دارند و هر دو سطح برگ از کرک پوشیده شده است . 

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٩/۳٠ ] [ ٧:۳۳ ‎ب.ظ ] [ آزاده رشیدی ]

کرچک Ricinus communis به خانواده Euphorbiaceaeتعلق دارد و بومی مناطق جنوبی دریای مدیترانه، شرق آفریقا و هندوستان است و به خصوص در نواحی گرمسیری رشد و میوه دهی خوبی دارد . گیاه کرچک انواع مختلفی دارد که در ارتفاع ، شکل تاج رنگ برگ و گل با هم متفاوت هستند . این گیاهان معمولا چند تنه دارند و در موطن خود می تواند  حدود 12 متر ارتفاع بیابند و البته در سایر مناطق ارتفاعی کوتاه تر از این میزان دارند و تا این حد بلند نمی‌شوند.  برگها 45-15 سانتیمتر طول دارند و برگهای جوان در برخی انواع قرمز رنگ هستند .


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٩/۱۸ ] [ ٧:٢٧ ‎ب.ظ ] [ آزاده رشیدی ]

کارپوبروتوس (ناز گوشتی) Carpobrotus edulis به خانواده Aizoaceae  تعلق دارد و بومی آفریقای جنوبی است . کارپوبروتوس گیاهی چند ساله ، همیشه سبز ، رونده و گوشتی است و اگر شرایط محیطی برای آن مناسب باشد ، ساقه ها در هر سال می‌توانند حدود 30 سانتیمتر رشد کنند و امکان ظهور گلها در سراسر سال وجود دارد اما بیشترین تولید گل آنان از  اواخر بهار الی اوایل پاییز است.  

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٩/۸ ] [ ۱:٠٤ ‎ب.ظ ] [ آزاده رشیدی ]