محیط پیرامون ما - گرانترین گلها

دوستان عزیز. خواهشمندم مطالب وبلاگ باغبانی سبز را کپی برداری و انتشار نفرمایید. سپاسگزارم.

1- زعفران

اگرچه گیاه زعفران نه در حال انقراض است و خود گیاه نیز قیمت چندان بالایی ندارد اما به دلیل تهیه ادویه زعفران از این گیاه که گرانترین ادویه در جهان محسوب می‌شود در این فهرست قرار می گیرد. تقریبا 500 گرم از این ادویه در حدود 1000 دلار و یا 600 پوند ارزش دارد.

 

2-دسته گل شامل ارکیده سفید، سوسن سفید، گل ماه و ریشه انجیر 100 ساله

گرانترین دسته گل عروس که 80000 پوند انگلیس معادل 125000 دلار قیمت داشت! البته قیمت سرسام‌آور این دسته گل تنها به دلیل گلهای نام برده شده نبود بلکه وجود سنگهای زینتی همانند روبی و الماس در این مسئله تاثیر به سزایی داشتند. این دسته گل هنوز در طبقه ششم برج روبی در کشور ویتنام در معرض دید عموم است.

 3-Gold of kinabalu orchid

این نوع ارکیده در معرض خطر انقراض است و تنها در پارک ملی کینابولا در کشور مالزی یافت می‌شود. فصل گلدهی آن در ماهای آوریل و می است و هر گل این گیاه که به شکل منفرد بر روی ساقه قرار گرفته است  3000 پوند معادل 5000 دلار قیمت دارد.

  4-Shenzhen Nongke Orchid

ارکیده شن ژن:این نوع ارکیده دست‌ساخته بشر است که بعد از 8 سال تلاش در عرصه علوم کشاورزی توسط یک شرکت تحقیقاتی کشاورزی چینی تولید شد. در سال 2005 گل این گیاه در یک حراجی با قیمت حیرت آور 160000 پوند به فروش رفت .

  5-Kadupul Flower

این گل در حقیقت گران‌ترین گل دنیا محسوب می‌شود زیرا قیمتی بر روی آن نمی‌توان گذاشت!هیچ میزان پولی نمی‌تواند صرف خرید این گل شود. این گل بسیار کمیاب است و تنها به مدت چند ساعت زنده می‌ماند. به همین دلیل حتی مردمی که در موطن این گیاه در سریلانکا زندگی می‌کنند به ندرت زیبایی خیره کننده این گل را میبینند. غنچه‌ها قبل از نیمه شب شکفته می‌شوند و قبل از صبحدم می‌میرند. هیچ شخصی تا کنون موفق نشده است که این گل را بچیند و آن را به عنوان هدیه به شخص دیگری بدهد.

منابع:

http://www.arenaflowers.com/blog/2011/07/25/top-5-most-expensive-flowers-in-the-world/

http://www.petalsandblooms.ca

/ 4 نظر / 110 بازدید
talieh

[تعجب] khelghate khoda

talieh

Kadupul Flower: khelghate khoda

روح اله حیدری

دوست عزیز گل سوسن چلچراغ رو فراموش کردید این گل که در منطقه دامش میروید جزو گیاهان در خطر انقراض وحفاظت شده است

محمد

سلام مجدد آزاده خانم تو وبلاگ گشتم در باره ی نگهداری گل ارکیده چیزی پیدا نکردم! ممنون